Dijital Pazarlama & Reklam Yönetimi
Reklam ve pazarlama alanında son zamanlarda popüler olan dijital reklam yönetimi, online medya araçlarını kullanarak, hedef kitleye ulaşma çabası demektir. Dijital reklamlar ile kurum ya da kişilere daha kaliteli, farklı ve hızlı hizmet seçenekleri sunulmaktadır.
Google-Reklamları-Tıklama-Başına-Maliyet
Hakkındaki Videoyu Oynat Google-Reklamları-Tıklama-Başına-Maliyet

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, online ortamlarda ve sosyal medyada gerçekleştirilen, ürün ve hizmetlerin yayınlanarak ve reklamlanarak müşteriye ulaşmayı hedefleyen bir stratejidir. Günümüzde, dijital pazarlama, en etkili ve verimli pazarlama stratejilerinden biridir. Google Reklamları, Google Arama Motoru ve YouTube gibi alanlarda kullanılan basit ama etkili bir pazarlama aracıdır. Dijital Pazarlama Ajansları, özel olarak dijital pazarlama stratejileri oluşturmak ve uygulamak için kurulmuş ajanslardır. Sosyal medya reklamları, sosyal medya platformlarında yayınlanan özel olarak tasarlanmış ve hedeflenmiş reklamlardır. Bunlar, müşterilerin ilgisini çekmek ve ürün ve hizmetlerin markalarının farkındalığını artırmak için kullanılır. SEO uyumlu içerik üretmek için, bu kelimelerin, anahtar kelimeler ile de kombinlenerek kullanılması önerilir. Örneğin,Google Reklamları ile Dijital Pazarlama Ajanslarının Sosyal Medya Reklamları veyaDijital Pazarlama Ajanslarının Sosyal Medya Reklamları ile SEO Uyumlu İçerik Üretimi gibi.

Arama Motoru Reklamcılığı ( Google Ads )

Google Ads ya da bilinen adıyla arama motoru reklamcılığı; marka bilinirliğini arttırmak, ziyaretçi çekmek ve daha fazla satış yapmak isteyen işletmelerin internet sitesi görünürlüklerini arama motorlarında ücretli reklamlar sayesinde arttırdığı bir dijital pazarlama yöntemidir.

Dünya çapında artan teknoloji ve internet erişiminin artmasıyla birlikte dijital pazarlama çok daha etkin bir şekilde öne çıkmıştır. Çağımızda reklamların çu dijital ortamlarda yer almakta ve Google reklamlarının kullanımı da çok yaygındır. Dijital pazarlama ajansları bu alanda önemli rol oynamaktadır. Çünkü arzu edilen hedef kitleye ulaşabilmek için özgün ve etkili bir stratejiye ihtiyaç vardır. Sosyal medya reklamları da bu hedefe uygun olarak, doğru şekilde kullanıldığında çok etkili olmaktadır. Sosyal medya platformlarından faydalanarak daha fazla kişiye ulaşmak, marka ve ürünlerin tanıtımını yapmak, hedef kitleye hitap etmek ve müşteri sadakatini sağlamak mümkün hale gelmektedir. SEO uyumlu içerik üretiminin de dijital pazarlama stratejileri arasında önemli bir yer tuttuğu da unutulmamalıdır. SEO uyumlu içerik üretmek, arama motorlarında üst sıralara çıkarak, marka ve ürünlerin çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak anlamına gelmektedir.

Arama Motoru Reklamcılığı, web sitelerini arama motoru sonuçlarında daha yüksek sıralara taşımak için kullanılan etkili bir tekniktir. Arama motoru reklamcılığı, web sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için özel olarak tasarlanmış anahtar kelimelerin kullanımını ve arama motoru optimizasyonunu içerir. Gelişmiş arama motoru reklamcılığı, arama motoru optimizasyonunun yanı sıra, reklam yatırımları ve çeşitli dijital pazarlama stratejileri de içerir. Arama Motoru Reklamcılığının, site trafiğini ve ürün satışlarını artırmaya yardımcı olacağını göstermek için birçok çalışma yapılmıştır. Ek olarak, arama motoru reklamcılığı sayesinde, etkili anahtar kelime seçimleri yaparak web sitenizin arama motoru sıralamasını artırabilirsiniz.

 • Arama ağı reklamları
 • Remarketing reklamları
 • Görüntülü reklamlar
 • Uygulama reklamları
 • Alışveriş reklamları

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO )

Arama motoru optimizasyonu ya da bilinen adı ile SEO, işletmelerin web sitelerini arama motorlarının daha kolay bir şekilde taramasını sağlayacak ve indexlemesine yardımcı olarak optimizasyon çalışmaları yapmasına verilen isimdir.

 • Anahtar Kelime Seçimi
 • İçerik Planlaması
 • Görsel Kullanımı
 • Link Yönetimi
 • Site İçi Seo Çalışmaları ( Başlık, meta tag, meta Description vb.)
 • Site Dışı SEO çalışmaları ( backlink vb.)

Sitelerini organik bir şekilde Google’da ön plana çıkarmak isteyen işletmelerin önem vermesi gereken unsurlardır. Günümüzde birçok marka hem kalıcı bir değer yarattığı hem de maliyetleri azalttığı için dijital pazarlama yöntemleri arasında yer alan SEO Çalışmalarına önem vermektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO

Sosyal Medya Pazarlaması

Dijital Pazarlama çalışmaları yapmak isteyen işletmelerin önem verdiği bir diğer dijital pazarlama yöntemi de sosyal medya pazarlamasıdır.

Sosyal medya pazarlaması işletmelerin, ziyaretçi çekmek, marka bilinirliğini arttırmak, kampanya tanıtımı yapmak, hedef kitlesine ulaşmak vb. amaçlar ile Instagram, Facebook, Youtube, Twitter, Tiktok vb. sosyal medya platformlarında iletişim yürütmesine ve reklam çalışmaları yapmasına verilen isimdir.

 • Hedef Kitle Seçimi
 • Rakip analizi
 • Paylaşım gün ve saatleri
 • Gönderi görselleri
 • Gönderi metinleri
 • Hashtagler
sosyal medya pazarlama 1

E-Mail Marketing

Dijital pazarlama yöntemleri arasında yer alan bir diğer pazarlama yöntemi de e-mail marketingdir. E-mail marketing; ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı yapmak isteyen e-ticaret markalarının ilgili tanıtımları yaparken e-posta ile pazarlama çalışmaları yapmasına verilen isimdir.

Genellikle e-mail marketing çalışmaları yapacak olan işletmeler ellerinde yer alan müşteri datasını kullanarak hareket etmektedir. Pazarlama çalışmaları öncesinde markalar profesyonel e-posta şablonlarını kullanmakta ve ilgi çekici bir e-mail içeriği oluşturmaktadır. Oluşturulan e-posta içerikleri genellikle e-posta pazarlama araçları sayesinde tüketicilere gönderilmektedir.

E-mail marketing genellikle ticari faaliyet gösteren işletmeler tarafından çok fazla tercih edilen bir pazarlama yöntemidir. Çünkü e-posta pazarlamasında dönüşüm oranları oldukça yüksektir.

Günümüzde e-posta pazarlaması yapacak işletmeler ürün, hizmet ve kampanya tanıtımının yanı sıra müşterilerinin ilgisini çekmek için kişiselleştirilmiş pazarlama çalışmaları ile;

 • Doğum Günü Kutlaması
 • Özel Gün Kutlamaları
 • Tebrik Mailleri

Gibi mail türleri ile de pazarlama çalışmaları yapmaktadır. Böylece markalar müşterilerinin marka sadakatini yükseltmektedir. Sizler de dijital pazarlama çalışmaları yapmak istiyorsanız e-mail marketinge önem vermelisiniz.

e posta pazarlama

Influencer Marketing

Influencer Marketing, markaların hedef kitlelerinde yer alan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşmak için Instagram, Youtube, Twitter, Tiktok gibi sosyal medya platformlarında yüksek takipçisi bulunan hesaplar ile işbirliği yaptığı çalışmalardır.

Influencer marketing çalışmalarıyla genellikle işletmeler;

 • Marka bilinirliğini arttırmak
 • Takipçi kazanmak
 • Ziyaretçi çekmek
 • Dönüşüm Oranlarını arttırmak
 • Satış yapmak

Gibi amaçlarına daha kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Sizler de markanız için dijital pazarlama çalışmaları yapmak istiyorsanız hedef kitlenizin bulunduğu sosyal medya platformlarında Influencer Marketing çalışmaları yapabilir ve böylece işletmenizin büyümesini sağlayabilirsiniz.

Influencer Marketing
Sosyal Medya Yönetimi

// Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi ile markanız ve firmanıza uygun sosyal medya mecralarını belirliyor; marka ve ürünlerinizle ilgili sosyal medya paylaşımlarını gerçekleştiriyoruz. Firmanıza uygun oluşturduğumuz stratejiler doğrultusunda markanızı Sosyal Medya Reklamları ile müşterilerinize görünür kılıyoruz.

dijital-up

// Makale Yazarlığı – İçerik Ajansı

Makale Yazarlığı ile ürettiğimiz içerikler, makaleler ile markanızı güçlendiren kocaman bir aileyiz. Kaliteli içeriğin gücünü biliyoruz ve bunun için güçlü ve etkili bir dille içerikler üreterek hedef kitlemizin önüne doğru içeriklerle çıkmanızı sağlıyoruz. İçerik Ajansı Hizmetimiz ile markanıza özgün içeriklerle potansiyel müşterilerinizin harekete geçmesini sağlıyoruz.

seo

// SEO Hizmeti – Arama Motoru Optimizasyonu

Profesyonel SEO Hizmeti ile Web Siteniz Arama Sonuçlarında Üst Sıralarda Yer Alsın! İşinde uzman ekibimizle kaliteli içerikler üretiyor; ürettiğimiz güçlü, etkili içeriklerle web sitenizin arama motorlarında daha iyi bir konumda görünmesini sağlıyoruz. SEO Danışmanlığı, SEO Fiyatları Hakkında Bilgi Almak için İletişime Geçin.

icerik-yonetimi

// Google Reklamları & Sosyal Medya Reklamları

Google Reklamları ile markanızı ve ürünlerinizi doğru yerde doğru kitleye gösteriyoruz. Doğru ve sektörünüze uygun stratejilerle rakiplerinizin önüne geçip Sosyal Medya Reklamları ile marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırmaya yardımcı oluyoruz.

Google Reklamlarında üstün optimizasyon ödüllü ajans! Google’da işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetleri arayan potansiyel müşterilerinizin karşısına tamda sizi aradıkları anda çıkartalım!

İşletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlerle alakalı arama gerçekleştiren kullanıcılara, tamda aradıkları anda ilk sırada yerinizi alın ve yalnızca size özel kullanıcılar için ödeme yapın!

arama-motoru-reklamlari

Türkiye’de tüketicilerin %65’i bir alışverişe arama motorlarında arama yaparak başlıyor. Bu da arama motorlarındaki reklam aktivitelerinin önemini gösteren önemli bir istatistik. UP Yazılım Ajansı da, Google Partner olarak Google reklamları, Yandex Partner olarak Yandex reklamları konusunda hizmet vermektedir.

Arama motoru reklamları hesap kurulumlarından önce, müşterinin sektör ihtiyaçları iş geliştirme sorumlularımız tarafından belirlenir, buna uygun anahtar kelime hacimleri ve seçenekleri ortaya çıkartılır ve performans odaklı reklam stratejisi sunulur. Müşterinin onayını takiben de reklamlar Google Partner sistemi ile takip edilerek UP Yazılım tarafından gerekli optimizasyon başlar.

Hemen Ücretsiz Teklif Al

Formu doldurun, UP Yazılım’ı ücretsiz denemeye başlayın!

ücretsiz websitesi fiyatı teklif al

  Dijital Pazarlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Pazarlama ölçütlerine yönelik pratik bir yaklaşım, markanızın büyümesi için hangi temel performans göstergelerinin (KPI’ler) en önemli olduğunu belirlemeyi içermelidir. Başlangıç noktası olarak, trafik oluşturma, dönüştürme ve pazarlama maliyetleriyle ilgili ilerlemenizi yansıtan metrikleri göz önünde bulundurun ve bunları aylık olarak izlemek için bir gösterge tablosu oluşturun.

  Google Analytics, kullanıcıların web sitenizi nasıl bulup kullandıkları hakkında size bilgi veren ücretsiz bir web sitesi analiz platformudur. Google Analytics ile, çevrimiçi pazarlamanızın yatırım getirisini izleyebilir ve bilinçli kararlar vermek için önemli ölçümleri inceleyebilirsiniz. Google Analytics’in çoğu, verileri edinme, davranış ve dönüşümler olarak sınıflandırır.

  Profesyonel pazarlama yapmak istiyorsanız profesyonel bir metin yazarına ihtiyacınız var. Bir metin yazarının rolü, içerik odaklı dijital medya dünyasında her zamankinden daha önemlidir. İyi yazılmış metin markaları oluşturur, okuyucuyla bağlantı kurar ve eyleme geçmeleri için ilham verir.

  Bu karmaşık sorunun basit cevabı değer yaratmaktır. Müşterilerinize duygusal düzeyde yankı uyandıran bir söz belirlemeli ve iletmelisiniz. Şu soruyla başlayın: Hizmet ettiğimiz kişilerin yaşamlarını nasıl iyileştirebiliriz?

  Pazarlamacıların videoyu bu kadar sevmesinin nedeni, çevrimiçi tüketicilerin onu sevmesidir. YouTube’da her gün bir milyar saatten fazla video tüketiliyor. Video, esnek ve ilgi çekici bir içerik formatıdır. Birden çok platformda paylaşmak kolaydır. Akıllı telefonlar ve dijital düzenleme, video oluşturmayı çok daha kolay hale getirdi, bu nedenle yüksek yatırım getirisi potansiyeli harika.

  CTA(Call to Action) izleyiciye belirli bir eylemi gerçekleştirmesi talimatını veren bir istemdir. “Şimdi Satın Alın” gibi bir harekete geçirici mesaj genellikle bir komut olarak yazılır. Dijital pazarlamada bir CTA genellikle bir düğme veya bağlantı şeklini alır.

  Abonelerinize yeni içerik haberleri, yeni ürünler (veya iyileştirmeler), etkinlikler vb. ile düzenli güncellemeler göndermek akıllıca olacaktır. Sadece bir haber bülteni sunarak e-posta listenizin hızlı bir şekilde genişlemesini beklemek akıllıca değildir.

  E-posta her zamankinden daha güçlü. Herhangi bir sosyal medyadan daha popüler. Daha özeldir. Daha kişisel. Daha güvenilir. Çoğu kişi e-postaya güvenir ve gelen kutularını her gün birkaç kez kontrol eder. Size gerçekten pazarlama izni veren kişilerle doğrudan iletişim kurmak istiyorsanız, e-posta pazarlama çok önemlidir.

  Markanız artık hedef kitlenizin elinde. Onun hakkında söylenenleri “kontrol edemezsiniz”. Ancak sohbetlere katılabilir, müşterilerinize değer verdiğinizi gösterebilir ve değer katabilirsiniz.

  UYGULAMALARIMIZ
  ÜCRETSİZ TEKLİF AL WHATSAPP İLETİŞİM
  X
  HEMEN TEKLİF AL   up-yazilim-hakkimizda

   Daha fazla bilgi ister misiniz?

   Formu doldurun, demo web site tasarımlarımızı ücretsiz inceleyin, Dilerseniz sizi arayıp 
   e-ticaret paketlerimiz hakkında bilgi verelim.

    up yazilim

    Daha fazla bilgi ister misiniz?

    Formu doldurun, demo web site tasarımlarımızı ücretsiz inceleyin, Dilerseniz sizi arayıp 
    e-ticaret paketlerimiz hakkında bilgi verelim.